ZADANIA

DLA SZCZENIĄT
ZADANIE 1 — przyszła alfa/beta/gamma/delta — koronacja
Szczenię po postarzaniu do wieku dwóch lat musi napisać opowiadanie, w którym opisuje ceremonię, w której dziedziczy po rodzicach stanowisko alfy/bety/gammy/delty.
W opowiadaniu musi być uwzględniona retrospekcja, w której dorastające szczenię opisze swoje przygotowania do odziedziczenia stanowiska po swoich rodzicach. 
Całe opowiadanie musi liczyć minimum tysiąc słów.
NAGRODA — 30 j + 15 j

ZADANIE 2 — szczenięta [spoza sekcji przywódczej] — egzamin
Szczenię wchodzące w dorosłość* musi napisać opowiadanie, w którym opisze egzamin przeprowadzany przez nauczyciela sekcji, w której będzie „pracował”, najwyżej postawionego psa w danej sekcji oraz jej zwierzchnika [alfa/beta/gamma/delta]. Po zdaniu egzaminu szczenię może pełnoprawnie wykonywać swoją funkcję.
*Opowiadanie musi pojawić się tego samego dnia co postarzanie [jeśli postarzanie odbyło się do godziny dwunastej] lub następnego dnia [gdy postarzanie odbyło się po godzinie dwunastej].
Całe opowiadanie musi liczyć minimum tysiąc słów.
NAGRODA — 30 j + 15 j


DLA DOROSŁYCH
ZADANIE 1 wojsko
Od kilku dni w koszarach mówi się już tylko o jednym - o organizowanej przez betę defiladzie. Niektórzy wręcz nerwowo ćwiczą musztrę, próbując opanować ją do perfekcji, inni nie wkładają w swoje przygotowania zbyt dużo pracy — uroczystości uroczystościami, ale dla nich to "niepotrzebna szopka" - jeszcze inni są gdzieś pomiędzy tymi dwoma typami. Jak jednak wiadomo, efekt końcowy przemarszu przed przywódcami, który obejrzeć zgromadzi się też tłum zwyczajnie zainteresowanych wydarzeniem  psów, zależy od tego, ile dadzą z siebie wszyscy wojskowi razem i każdy z nich osobno.
Należy opisać, do której z wymienionej grup należy pies, czy i w jaki sposób specjalnie przygotowywał się do tego wydarzenia oraz przebieg defilady jego oczami. Miło widziane zwrócenie uwagi na wspomniany tu całokształt, na który składać się ma praca wszystkich psów oraz późniejszą reakcję przywódców oraz innych zebranych widzów.
Całe opowiadanie musi liczyć minimum tysiąc słów.
NAGRODA — 50 j + 15 j

ZADANIE 2 medycyna
Po skończonym dyżurze w szpitalu, postać wykonująca zadanie wybiera się na spacer. Jest stosunkowo późno, słońce zachodzi, na niebie pojawiają się pierwsze gwiazdy. Aż w końcu całkowicie się ściemnia. Drogę rozświetla zorza polarna, która pojawiła się na nocnych nieboskłonach. Bohater udaje się poza tereny wyznaczone przez przywódców stada. Nie wychodzi mu to jednak na dobre, gdyż spotyka zwierzę nastawione negatywnie do psów z Północnych Krańców. Jak się po chwili okazuje, zwierzę nie jest w stanie się przemieszczać, ponieważ zostało ranne.
Pies wykonujący zadanie musi opisać wędrówkę ze szpitala do miejsca, gdzie znajduje się ranne stworzenie, uwzględniając przy tym, że rozpoczęła się ona gdy słońce zachodziło, a zakończyła w nocy, gdy na niebie gościła zorza polarna. Należy zaznaczyć również, na jakie zwierzę się natrafiło [wilk/niedźwiedź/itp.]. Trzeba opisać zachowanie napotkanego stworzenia i opisać przebieg wydarzeń -  pomożesz rannemu, czy zostawisz go na pastwę losu? Mile widziana byłaby reakcja zwierzęcia na ewentualną pomoc lub odejście głównego bohatera.
Całe opowiadanie musi liczyć minimum tysiąc słów.
NAGRODA — 50 j + 15 j

ZADANIE 3 — medycyna
Zbliżają się zimniejsze miesiące, pogoda od jakiegoś czasu utrudnia codzienne obowiązki. Leki w szpitalu i zioła się kończą. Trzeba wybrać się dalej niż zazwyczaj, aby zdobyć potrzebne składniki. Będą to góry, pełne utrudnień atmosferycznych, a może odległy od sfory las, w którym żyją wilki wrogo nastawione do intruzów i, w którym nie sposób nie natknąć się na podmokłe tereny?
Opisz całą wyprawę na tereny, gdzie znajdują się potrzebne rzeczy. Uwzględnić należy czy pies natknie się na wilki oraz czy uda mu się znaleźć składniki na leki. Można dodać również, czy bohater wykonujący zadanie odniósł jakieś obrażenia [może związane z napotkaniem na swojej drodze wilków, a może z innego powodu].
Całe opowiadanie musi liczyć minimum tysiąc słów.
NAGRODA — 50 j + 15 j

ZADANIE 4 — łowiectwo
W okolicy pojawia się stado reniferów. Wbrew pozorom, w północnej części kraju jest to zjawisko dość rzadkie. Najprawdopodobniej przywiodło je tu poszukiwanie pokarmu. Sfora podzieliła się na osobniki zachwycające się dostojnymi zwierzętami oraz na te myślące po prostu brzuchem. Psy należące do łowiectwa zbyt dużego wyboru nie mają — zapadła decyzja, że część z tych osobników ma zaspokoić rosnący ostatnio przez różne czynniki głód wśród stada. Nie jest to jednak tak proste, jak mogłoby się zdawać, ponieważ jak się okazuje, zwierzęta te potrafią przechytrzyć członków sfory.
Pies z tego sektora stanowisk musi opisać swój udział w polowaniu na renifery, problemy przy tym napotkane i swój stosunek do zabijania, tych pierwszy raz w życiu przez niego spotkanych, zwierząt.
Całe opowiadanie musi liczyć minimum tysiąc słów.
NAGRODA — 50 j + 15 j

ZADANIE 5 — edukacja
Jeden z uczniów, którego codziennie można było spotkać radośnie dokazującego ze swą grupą szkolną bądź przedszkolną, od kilku dni wszędzie maszeruje z nosem zwieszonym na kwintę. Kwestią czasu jest, by zaczęło to martwić kolejnych członków sfory pracujących w szkole i przedszkolu. W końcu jeden z nich [pies wykonujący zadanie] postanawia wziąć sprawy w swoje łapy. Po zajęciach zaprasza owego ucznia bądź przedszkolaka na spacer, na którym próbuje go na najlepsze znane sobie sposoby rozweselić, poznać źródło jego smutku i coś na to zaradzić.
Całe opowiadanie musi liczyć minimum tysiąc słów.
NAGRODA — 50 j + 15 j

ZADANIE 6 — emerytowana alfa/beta/gamma/delta
Minęło już trochę czasu, odkąd para psów z przywództwa stada oddała swoje stanowisko swemu dawnemu następcy. Wie, że zrobiła wszystko, co było w jej mocy, by wychować go na dobrego prominentnego członka stada, jeszcze nawet lepszego, od swych rodziców. Z niektórymi decyzjami swego potomka mogą się oni nie zgadzać, lecz jeśli nie krzywdzi to sfory, może są w stanie przymknąć na nie oko. Teraz, na emeryturze, mają czas, by oddać się refleksji na temat swojego życia, pełnienia dawnego stanowiska, założonej rodziny czy w ogóle całego stada.
Całe opowiadanie musi liczyć minimum pięćset słów.
NAGRODA — 40 j

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Template made by Margaryna, copying for any purpose prohibited. Contact: polskamargaryna@gmail.com. Credits: header, background, fonts, palette