REGULAMIN

ZASADY OGÓLNE
  1. Aby należeć do bloga należy posiadać konto w serwisie howrse i/lub pocztę email. Jeśli nie posiada się maila można wysyłać opowiadania do administracji, która będzie je publikować na bieżąco.
  2. Formularz psa można przesłać drogą mailową lub poprzez wiadomość prywatną w serwisie howrse. Kontakt do administracji znajduje się w zakładce „PK” [zarówno nick z howrse jak i adres email].
  3. Administracja może nie przyjąć formularza, jeśli nie spełnia wymogów. Oczywiście nie przyjęcie musi zostać uargumentowane przez administratora [musi zostać podany punkt regulaminu, który został złamany lub podane co nie zgadza się w formularzu postaci].
  4. Zaproszenia na bloga wysyłane są tylko i wyłącznie z oficjalnego konta stada na howrse — Północne Krańce. Zaproszenie wysłane z każdego innego źródła należy zgłosić administracji bloga, gdyż nie prosimy osób trzecich o wysyłanie takowych zaproszeń.
  5. Osoba, która dołączyła już do bloga i po pewnym czasie sama [przez przypadek bądź celowo] odbierze sobie uprawnienia autora [nie informując o tym w krótkim czasie administracji, by ponownie mogła otrzymać tę funkcję], a później zniknie także z serwera Discord zostaje usunięta z bloga z możliwością ewentualnego powrotu.

ZASADY DOTYCZĄCE OPOWIADAŃ
  1. Dołączając do stada należy regularnie pisać opowiadania. Brak opowiadań po pewnym czasie skutkuje usunięciem postaci danego autora.
  2. Z pisania zwolnieni są członkowie, którzy wcześniej poinformowali o swojej nieobecności administrację bloga. Nie pojawienie się wtedy żadnego opowiadania nie jest karane.
  3. Opowiadania powinny zawierać minimalnie dwieście słów. Krótsze opowiadania będą przez administrację przywracane do kopii roboczej, by autor posta je poprawił. Długość swojego opowiadania można sprawdzić tutaj. [Wyjątek od normy stanowią opowiadania od osób, które wcześniej zgłosiły administracji nieobecność. Wtedy minimum to sto pięćdziesiąt słów.]
  4. W celu skierowania do kogoś opowiadania należy na jego końcu zakończyć je imieniem psa, który ma kontynuować wraz ze znakiem zapytania. Można również zostawić wolne opowiadanie i zamiast imienia psa wpisać „ktoś?”. W ten sposób odpisze losowa osoba.
  5. Opowiadania należy pisać w pierwszej bądź trzeciej osobie. Bardziej jednak skłaniamy się ku tej drugiej opcji.
  6. W opowiadaniach należy ściśle trzymać się miejsca, w którym toczy się akcja [północna Norwegia]. Można przytaczać retrospekcje, w których uwzględnia się inne miejsca. 
  7. Pisząc opowiadania można w nich uwzględniać postacie, które znajdują się w zakładce „NPC”. 
  8. Każde opowiadanie należy oznaczyć etykietą z imieniem psa. W przypadku, gdy odbywa się konkurs bądź wojna, należy dodać do opowiadania stosowną etykietę.
  9. Ze względów estetycznych prosimy o justowanie opowiadań.


ZASADY DOTYCZĄCE POSTACI
  1. Zdjęcie psa nie może pochodzić ze stron innych niż unsplash.com i pixabay.com oraz od fotografów, którzy wymienieni są w zakładce „WSPÓŁPRACA”. Jeżeli zdjęcie nie będzie pochodziło z tych dwóch stron oraz od fotografów, z którymi współpracujemy, formularz psa zostanie odrzucony, a potencjalny członek zostanie poproszony o zmianę zdjęcia.
  2. Zdjęcie główne nie może być takie samo u psów żyjących w tym samym czasie w stadzie. Jeśli nie będzie spełniało tego kryterium, formularz może zostać odrzucony, a potencjalny członek zostanie poproszony o zmianę.
  3. Imię psa nie może być takie samo jak innego psa żyjącego w stadzie. Jeżeli wcześniej jakiś pies posiadał wybrane przez ciebie imię, ale odszedł bądź umarł, możesz go użyć.
  4. Imię musi być jasno podane w rubryce.
  5. Miana psa nie można zmienić. Przez całe życie w stadzie, postać będzie musiała posiadać takie samo zdjęcie.
  6. Dorosłe psy postarzane są co dwa miesiące o rok, natomiast szczenięta co miesiąc o pół roku.
  7. Możliwe jest nieuzupełnienie pewnych rubryk w formularzu, takich jak: odpowiednik, rodzina czy motto. Odpowiednika nie trzeba uzupełniać pod warunkiem, że pies jest niemy. W rubryce z rodziną można wpisać np. że pies nigdy ich nie poznał, że zmarli kiedy był jeszcze szczenięciem i nie pamięta jak się nazywali. Motta natomiast nie trzeba uzupełniać, gdyż jest to kwestia indywidualna i można wpisać „—” lub uwzględnić, że bohater nie kieruje się żadnymi cytatami.
  8. Stanowisko psa musi zostać wybrane spośród tych podanych w zakładce „STANOWISKA”. Należy wybierać spośród stanowisk, które nie są zaznaczone kolorem czerwonym.
  9. Odpowiednik, czyli głos psa nie może się powtarzać u psów żyjących w tym samym momencie w stadzie. Jeśli tak się zdarzy autor psa, który później dołączył do stada zostanie poproszony o zmianę.
  10. Do stada można dołączyć szczenięciem, pod warunkiem, że posiada się minimum jedną postać dorosłą lub szczenię będzie miało opiekuna w postaci psa innego członka stada [prowadzonego przez innego autora].

ZASADY DOTYCZĄCE PAR
  1. Parą mogą zostać psy, które należą do stada minimum tydzień i wymieniły ze „swoją drugą połówką” co najmniej po siedem opowiadań [po siedem opowiadań napisanych przez ciebie i twojego wybranka].
  2. Należy napisać opowiadanie, w którym para udaje się do przywódcy stada [alfy] i informuje go o zawarciu związku. W tym momencie musisz zostawić opowiadanie do dokończenia alfie i poczekać na odpowiedź.
  3. Psy zostają oficjalnie parą zaraz po udzieleniu odpowiedzi przez przywódcę, który po informacji o zawarciu związku wpisuje ich do tzw. „Wielkiej Księgi”.

ZASADY DOTYCZĄCE POTOMSTWA
  1. Ciąża u suki trwa tydzień i odliczanie do porodu rozpoczyna się od momentu poinformowania o stanie błogosławionym w opowiadaniu [musi być to powiedziane wprost] lub/i poprzez wiadomość prywatną do administracji.
  2. Brak formularzy szczeniąt skutkuje poronieniem.
  3. Suka nie potrzebuje stałego partnera by zajść w ciążę. Ojcem może być także któryś z psów znajdujących się w zakładce „NPC”.
  4. Suka może zajść w ciążę w stadzie tylko cztery razy, przy czym następna ciąża może się rozpocząć dopiero w momencie, gdy szczenięta z poprzedniego miotu ukończą pół roku. 
  5. Suka zajść w ciążę może tylko do skończenia przez nią dziewięciu lat, przy czym szczenięta muszą urodzić się jeszcze wtedy, gdy ich matka ma jeszcze dziewięć lat. Można to łatwo obliczyć, gdyż ciąża trwa siedem dni. Dodatkowo szczenięta muszą przyjść na świat przed dwudziestym dniem danego miesiąca. Wszystko to jest spowodowane tym, że muszą one dorosnąć przed śmiercią matki.
  6. Szczenięta dziedziczą rasę [tudzież rasy] po swoich przodkach. Należy mieć to na uwadze w trakcie uzupełniania formularza.
  7. W jednym miocie może urodzić się maksymalnie sześć szczeniąt. Jednak należy dokładnie przemyśleć ilość szczeniąt, którymi później należy pisać opowiadania podobnie jak dorosłymi psami.
  8. Szczenięta w przeciwieństwie do dorosłych psów nie są postarzane o rok, lecz o pół roku. Formularz dorosłego szczenięcia powinien zostać tworzony w momencie, gdy szczenię ma półtora roku.
  9. Jeżeli formularz szczenięcia dorastającego nie pojawi się do dnia postarzania, do wieku dwóch lat, szczenię trafia do adopcji.
  10. Pies może adoptować szczenię, znajdując jakieś i przygarniając je [należy napisać opowiadanie o tym, jak pies natrafia na szczenię i adoptuje je]. Można także dokonać adopcji poprzez ośrodek adopcyjny. Wszystkie szczenięta, które można przygarnąć z ośrodka znajdują się w zakładce „ADOPCJA”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Template made by Margaryna, copying for any purpose prohibited. Contact: polskamargaryna@gmail.com. Credits: header, background, fonts, palette